Yoga Merkezi Nedir ?

HAMİLE 

Yoga OMURGA TERAPİ VE YOGİLATES, PİLATES Merkezimiz

Bence ve bilinen şekli ile yoga yapılan MERKEZDE guru(yani hocanın) ile öğrencilerinin yaşamı paylaştıkları mekândır?

Ben de aynen böyle yaşadığım bir mekânda; sizler ile Yoga Evim Merkezini YÜREĞİMDEN GELEN yoğun sevgi ile paylaşıyorum.

Yoga Evimde isteyen her öğrenci istediği zamanda; tabi randevu dâhilinde gelip benimle konuşabilir(hayatını ve problemlerini, gizlilik dâhilinde paylaşır ve yardımcı olmak için elimden geleni yaparım) ,kitaplıktan kitap okuyabilir, aç ise, yemek yer, kıyafetini unutmuş ise kıyafet verilir, yağmurdan ıslanmış ise; kıyafetleri kurtulur, eğer anne şefkati arıyorsa? Burada gerçek sevgiyi ve paylaşımı yaşar.

İşte Yoga Evimiz böyle bir merkez. Ayrıca derslerde sınıfta su var, ve dersler sırasında içebilir,(bu benim yoga eğitmenliğindeki düşünce ayrıcalığım).Çünkü Hindistan’da derslerde su verilmez ve içilmez, ama biz Hindu değiliz. Bana göre ve deneyimlerimden edindiğim tecrübe ile Aklında su içmek olan bir öğrenci dikkatini dağıtır ve derse konsantre olamaz.

Derste ters duruşlar için boynumuz zedelenmesin diye yastık kullanırız. Ayrıca Ağzımızın yere değdiği durumlar için küçük ter havlularımız ve yoga mat ‘larınıza sermek için büyük temiz havlularımız var. (kimse pis ve tozlu bir ders yerinden hoşlanmaz değil mi?) Yoga Mat’larımız iki haftada bir yıkanır ve ayrıca Derin Gevşeme (ders sonunda yapılan yönlendirmeli gevşeme kısmı) için mis kokan battaniyeleriniz var.

Ben eski dönemlerde, yani ilk öğrencilik zamanlarımda bayağı zor şartlarda ve mekânlarda yoga yapmak zorunda kaldığım için bu gibi ayrıntılara merkezimde çok önem veriyorum. Çünkü o zamanlar İstanbul da çok kısıtlı yoga merkezi vardı. Bu eksikler ve zorluklar, benim öğrenci olduğum zamanlarda her öğrencinin yaşadığı durumlardı. Bu detaylar sizin rahatınız için benim merkezimde rahat ve sağlıklı olmanız çok önemli. Ayrıca derslere maalesef erkek öğrenci alamıyorum. Yani sadece hanım, hanıma çalışıyoruz. Bu farklılık bana göre da siz hanımların daha rahat etmesini sağlıyor.

Bütün öğrencileri bu yoga merkezinde sevgi ile kucaklamak ve hastalıklarınızı kısa sürede düzeltmek,psikolojinizi rahatlatmak ve yaşam ile daha kolay başa çıkabilmenizi sağlamak için ben her zaman buradayım..
Sizleri seviyorum, iyi ki hayatımda varsınız ve( yeni öğrenciler için söylüyorum) iyi ki olacaksınız.

Banu Değer.
Bhanu Priya(Evrenin başlangıcında ki evreni aydınlatan ilk ışık demektir. Gurum(yani öğretmenim) Nv.Raghuram tarafından bana insiye ediliştir.

DİP. Yoga eğitmeni

DİP. PİLATES Eğitmeni

DİP. YOGİLATES Eğitmeni

DİP. REİKİ MATER- REİKİ Eğitmeni VE UYGULAYICISI

DİP. YOGA OMURGA TERAPİST

DİP. PROFOSYONEL SPİKER VE SUNUCU

DİP. PROF.LİFE COACH-(YAŞAM KOÇU) VE PROF.İLETİŞİM Eğitmeni

DİP. PROF.KAYAK EĞİTMENİ

DİP. PROF. Stilist ve Modelist

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.